Państwo pogubiło się w walce z wirusem

Reklamy

– Zakażeń (koronawirusem) będzie coraz więcej. Nigdy nie nauczyliśmy się gasić ognisk – mówi o sytuacji epidemicznej w Polsce poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz.

– Państwo się całkowicie pogubiło w walce z koronawirusem. Jak patrzę na to co się dzieje, od strony pacjentów, to widzę, że wymknęło się to całkowicie spod kontroli – mówił Sośnierz komentując wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce w ostatnich dniach. – Nie opanowaliśmy technologii identyfikowania wszystkich osób potencjalnie zakażonych i stąd ten rezultat – dodał Sośnierz. Podkreślił, że on sam spodziewał się takiego rozwoju epidemii.

Sośnierz krytykował rząd za to, że w Polsce “ogniska nigdy nie są dokumentnie przebadane, przetrzebione, rozpoznane, w związku z tym z każdego ogniska zostaje grupa osób, które nie zostały zidentyfikowane”. – Idą dalej i rozprzestrzeniają wirusa. Tu nie dzieje się nic zaskakującego – ocenił były prezes NFZ.

Na pytanie czy najsłabszym ogniwem walki z koronawirusem w Polsce jest minister zdrowia Łukasz Szumowski, Sośnierz odparł: “Tak”. – Winni są organizatorzy systemu ochrony zdrowia. Nie można ciągle liczyć na społeczeństwo w walce z koronawirusem, niechże państwo wykaże wreszcie swoją moc, aby społeczeństwo mogło normalnie funkcjonować – stwierdził.

Źródło: rp.pl

Poprzedni artykułKompromis czy kompromitacja? Polsko-amerykańska umowa wojskowa w ogniu krytyki
Następny artykułAtaki na Gajosa przypomniały Polakom, że Kaczyński zagrał w filmie rolę złodzieja