Kłamcy z PiS.

“Opłata cukrowa nie jest podatkiem” – tak wiceminister finansów Piotr Patkowski próbuje bronić tego, że rząd PiS okłamał wyborców zapowiadając w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy iż nie będzie podnosił podatków.

Reklamy

“Ona nie będzie wpływała do budżetu państwa, tylko do budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia” – brnął Patkowski.

NFZ jest oczywiście częścią finansów publicznych państwa, a każda opłata pobierana pod przymusem jest podatkiem (także składki emerytalne na ZUS).

Tłumaczenie Patkowskiego, to przykład bełkotu znanego z PRL, gdy podwyżki cen produktów komuniści nazywali “regulacjami cen”, wskazując iż nie wszystko drożało, bo przecież lokomotywy taniały.

29-letni Patkowski, zwany z racji urody i młodego wieku “Harrym Poterem” polskich finansów, to osoba bez doświadczenia w ekonomii i zarządzaniu finansami państwa.

Stanowisko zawdzięcza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który potrzebował otoczyć się “swoimi” ludźmi.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułBłaszczak zlekceważył prezydent Gdańska. Nie pozwolił, by Aleksandra Dulkiewicz zabrała głos podczas uroczystości na Westerplatte
Następny artykułBeztroska w Polsce PiS. Dziennikarze odkryli w porcie w Kołobrzegu 2,2 tys. ton saletry amonowej, substancji, która zniszczyła Bejrut