23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDominik Tarczyński sili się na dowcip. Jego zdaniem Platforma Obywatelska jest tak...

Dominik Tarczyński sili się na dowcip. Jego zdaniem Platforma Obywatelska jest tak obywatelska, jak była… Milicja Obywatelska

Poseł do Parlamentu Europejskiego, uchodzący za jeden z „pistoletów” Prawa i Sprawiedliwości, na antenie Radia Zet ostro uderzył w Platformę Obywatelską.

– Bałbym się dopuścić PO do władzy. Ludzie, którzy co innego mówią, a co innego robią, są nieprzewidywalni. Jest to psychopatyczne podejście do pełnienia funkcji państwowych. Wykorzystali kobiety, które protestowały w czarnym proteście – wtedy nie przyszli na sejmowe głosowanie, albo głosowali przeciwko własnej ustawie. Później mówili, że 500 plus to wielkie zło, a teraz mówią, że jest dobre. Zmieniają zdanie trzy razy dziennie. Są politycznymi psychopatami. Ludźmi, po których nie wiadomo, czego się spodziewać – stwierdził Tarczyński.

Reklamy

– Platforma Obywatelska jest tak obywatelska, jak była Milicja Obywatelska. Platforma ma tyle wspólnego z chadekami, co milicja z obywatelami za czasów PRL – dodał Tarczyński, najwyraźniej zadowolony z porównania.

Można się tylko zastanawiać, skąd takie porównania do „bijącego serca partii”, jaką była niesławnej pamięci MO. Obstawiam, że to wyraz pragnienia, by podobnie jak w PRL rozprawiać się z opozycją.

Musisz o tym wiedzieć!