Wczoraj Parlament Europejski obradował na temat dotyczącego Polski raportu przygotowanego przez Juana Fernando Lopez Aguilara. Europejski polityk skrytykował w dokumencie stan praworządności w Polsce.

Jego zdanie podzieliło wielu eurodeputowanych. Reprezentanci PiS musieli wysłuchać wielu gorzkich, prawdziwych słów.

Reklamy

– Widzimy powrót polowania na czarownice. Myślałam, że czegoś takiego nie dożyję. Pani komisarz, ja już mam dość słuchania o dialogu. To już było, czas, by pani von der Layen zrozumiała, że czas działać! Jak możemy mieć autorytet w walce z działaniami władz na Białorusi, skoro nie potrafimy wziąć się za bary z tym, co robią rządy w Polsce czy na Węgrzech? – celnie pytała jedna z niemieckich europosłanek.

– Naprawdę, widzimy, że w Europie dzieje się coś złego! – mówił z kolei Miguel Urban Crespo z Hiszpanii. – A UE akceptuje tę skrajną prawicę, ksenofobiczną politykę polskiego rządu – dodał.

– Polskie władze nie wdrożyły środków tymczasowych. […] Z żalem stwierdzam, że sytuacja praworządności w Polsce wcale nie poprawiła się od lutego, od naszych ostatnich obrad w tej sprawie – stwierdziła wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Věra Jourová.

 

Poprzedni artykułZnowu kombinują przy okazji epidemii. Tym razem chodzi o przejęcie przez Sasina kontroli nad PKP
Następny artykułRafał Ziemkiewicz mocno o Kaczyńskim. „Naczelnik” nie wie, co robi!