Witek nadużyła uprawnień

Reklamy

Konfederacja złożyła doniesienie do prokuratury na marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Wszystko przez samowolne „wyrzucenie do kosza” poprawki „za życiem ludzkim”. – To jest przestępstwo – stwierdził poseł Grzegorz Braun.

– W trakcie tego ostatniego posiedzenia popełniła szereg przestępstw. Najbardziej spektakularne było to z art. 231 kk – nadużycie uprawnień, niedopełnienie obowiązków, przestępstwo polegające na niepoddaniu pod głosowanie w Wysokiej Izbie wniosku mniejszości nr 42. Pani marszałek sama głośno reklamowała swój akt przestępczy. Złamanie prawa, ponieważ mówiła o tym, że nie kieruje tego wniosku pod głosowanie ze względu na – przez siebie arbitralnie ocenione – jego walory merytoryczne – tłumaczył Braun.

– Zwróćcie państwo uwagę. Nie ma w Rzeczpospolitej Polskiej póki co takiego prawa, które by upoważniało marszałka Sejmu do wstrzymywania biegu wniosków poselskich na podstawie arbitralnie przyjętych kryteriów oceny merytorycznej. Marszałek Sejmu ma obowiązek. Nie przywilej, a obowiązek oceniać wnioski poselskie, a więc także poprawki do ustaw pod względem formalnym – terminowość ich składania i temu podobne – wyjaśniał.

Źródło: nczas.com

Poprzedni artykułCyngle Ziobry mogą się wykazać. Tęczowy orzeł na budynku w Brukseli
Następny artykułZamykanie kopalń jest nieuchronne. Górnicy jadą po Dudę i Sasina