18 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSMiał wyłudzić pieniądze za kilometrówki. Wraca sprawa podróży Czarneckiego zezłomowanym autem

Miał wyłudzić pieniądze za kilometrówki. Wraca sprawa podróży Czarneckiego zezłomowanym autem

Wszystkie podróże Ryszarda

Reklamy

„Ze spokojem czekam na wyjaśnienie tej sprawy. Pojawiło się wiele fake newsów i nieprawdziwych informacji” – powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do stawianych mu przez unijnych urzędników zarzutów o pobieranie nienależnych zwrotów kosztów podróży służbowych. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy wytoczył już jakieś procesy w sprawie „fake newsów”, które zapowiadał ponad miesiąc temu.

W sierpniu tego roku media informowały, że Europejski Urząd do spraw Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) badał sprawę europosła PiS Ryszarda Czarneckiego i już w maju 2019 roku skierował do polskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Według unijnych śledczych miał on pobierać nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety.

Czarnecki w sprawozdaniach miał wykazać, że podróżuje między Brukselą a Jasłem. Według ustaleń unijnych urzędników, europoseł PiS mieszkał jednak w Warszawie, a o dystans około 340 kilometrów z Jasła do stolicy Czarnecki miał powiększać „kilometrówkę”, w efekcie czego wypłacano mu większą sumę za przejazd.

Źródło: tvn24.pl

Musisz o tym wiedzieć!