21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSikorski ostro o kryzysie rządowym: "Upadek dogmatu o nieomylności i wszechwładzy Kaczyńskiego"

Sikorski ostro o kryzysie rządowym: „Upadek dogmatu o nieomylności i wszechwładzy Kaczyńskiego”

Kaczyński w rządzie

Reklamy

„Jeśli cokolwiek ten kryzys osiągnął, to upadek dogmatu o nieomylności i wszechwładzy Kaczyńskiego. Zdaje się, że będzie musiał zrobić to, czego nie chciał zrobić, czyli wejść do własnego rządu” – powiedział europoseł PO Radosław Sikorski. – Do tej pory musiałem tłumaczyć zagranicy, jak to jest, że w Polsce ponad premierem i ponad prezydentem jest szeregowy poseł. A teraz w pewnym sensie będzie jeszcze trudniej tłumaczyć, że premier jest podwładnym własnego wicepremiera – dodał.

W czwartek w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie przez kilka godzin rozmawiali przedstawiciele kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Nadal nie ma oficjalnych rozstrzygnięć co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy i kształtu rządu.

Dzień wcześniej liderzy PiS i Solidarnej Polski – Kaczyński i Ziobro – rozmawiali w cztery oczy. Jednym z ustaleń spotkania miało być wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Ma on objąć stanowisko szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa nadzorującego trzy ministerstwa: sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony.

Źródło: tvn24.pl

Musisz o tym wiedzieć!