Polityczna zemsta

Reklamy

Izba Dyscyplinarna na początku października zdecyduje, czy Prokuratura Krajowa będzie mogła postawić naciągane zarzuty karne sędziom znanym z obrony wolnych sądów. Za Igorem Tuleyą i Beatą Morawiec stoją murem sędziowie oraz prawnicy z całej Polski.

„Solidarni z sędzią Beatą Morawiec”, „Murem za Beatą”, „Dziś Beata, jutro wy”, „Murem za Beatą, nie damy się zastraszyć”, „Dosyć represji, łapy precz od sędzi Morawiec” – z takimi hasłami sędziowie robili sobie w ostatnich dniach zdjęcia przed sądami. To gest solidarności i wsparcia dla krakowskiej sędzi Beaty Morawiec, której Prokuratura Krajowa na czele z Bogdanem Święczkowskim chce postawić mocno wątpliwe zarzuty karne.

Do zarzutów karnych, jakie sędzi Beacie Morawiec chce postawić specjalny wydział wewnętrzny Prokuratury Krajowej (powołany do ścigania sędziów i prokuratorów) trzeba podchodzić z dużą rezerwą. Według prokuratury sędzia miała przed laty wziąć pieniądze za fikcyjną ekspertyzę dla sądu i przyjąć telefon za wydanie korzystnego wyroku. Sędzia temu zaprzecza.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułPisowcy chcą być bezkarni! Do Sejmu wraca kontrowersyjna ustawa
Następny artykułDworczyk odlatuje na drzwiach od stodoły. List ambasadorów w sprawie LGBT nazywa „eventem”