Jarosław Kaczyński, który wchodzi na zamknięty cmentarz w czasie epidemii, w czasach gdy miliony Polaków są praktycznie odcięci w domach, Przemysław Czarnek, który chory na koronawirusa wchodzi jak gdyby nigdy nic do szpitala, do którego nie wolno wchodzić. To nie są pojedyncze przypadki i to nie jest przypadkowe. PiS, Solidarna Polska i Porozumienia zmieniły się z swoistą kastę panów, warstwę wyższą nad zwykłymi ludźmi. Twierdzą, że ich prawo nie dotyczy.

Kasta panów ma w pogardzie prawo i człowieka. Nie interesują ich sprawy istotne dla nas wszystkich tylko kasa, stanowiska i zaszczyty. Nie ma w nich ani pokory ani umiaru. Grzeszą codziennie, niszcząc Polskę, okradając nas i nasze dzieci z przyszłości. Bo zadłużanie państwa bez żadnego umiaru to życie na koszt przyszłych pokoleń. Za zabawy Morawieckiego, Kaczyńskiego czy Macierewicza zapłacą przyszłe pokolenia i my – biedą, brakiem bezpieczeństwa.

Reklamy

Musimy jak najszybciej odsunąć tych ludzi od władzy i postawić przed sądami. Ukarać ich z całą stanowczością tak, by nikt nigdy w przyszłości nie pozwolił sobie na takie zachowanie wobec Polaków. Nie ma zgody na to, aby w Polsce rządziła jakakolwiek kasta. Każdy polityk musi mieć świadomość, że odpowiada nie tylko przed Bogiem i historią ale także przed sądem i przed ludźmi.

Poprzedni artykułProf. Leszek Balcerowicz dla Wieści24: „Andrzej Duda nie wygrałby uczciwych wyborów. W tym sensie nie ma on dziś legitymizacji moralnej” [WYWIAD]
Następny artykułMorawiecki jest za drogi dla Polaków. Wydatki na Kancelarię Premiera absurdalnie wysokie