Uruchomię mechanizm koordynacji działań w obszarach, które dotyczą szeroko rozumianego bezpieczeństwa kraju – zapowiada Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie. Co to dokładnie oznacza? Zapewne nic – bo prezes PiS nie poszedł przecież do rządu, żeby pracować, tylko pilnować Ziobry, uważają komentatorzy życia politycznego.

Kaczyński w tym samym wywiadzie ma też kasandryczne przepowiednie przyszłości swojego rządu „Nie powiem dziś, że Zjednoczona Prawica na 100 proc. dotrwa do końca kadencji, bo w polityce nic nie jest na 100 proc.” – mówi. Wyraźnie w ten sposób zapowiada, że za chwilę będzie kolejny, jeszcze poważniejszy kryzys rządowy.

Reklamy

Zapowiedź prezesa PiS o uruchomieniu mechanizmu koordynacji działań brzmi jak socjalistyczna nowomowa. Nie niesie za sobą ani treści ani wartości. W oczach wielu osób jest to całkowita kompromitacja Kaczyńskiego jako prezesa partii i wicepremiera. To także kpiny z wyborców, z Polaków. Ten człowiek bierze ogromne pieniądze najwyraźniej za nic.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułTo ostatnie tygodnie rządu? Kaczyński nie zapewnił stabilizacji
Następny artykułUstawka IPN? Czyżby kolejne działania PiS w związku z ustawą represyjną?