Wieloletnie zaniedbania PiS w dziedzinie inwestycji w energetykę mszczą się teraz w postaci najwyższych w Unii Europejskiej cen prądu – informuje Rzeczpospolita. Za tę skandaliczną sytuację odpowiedzialny jest bezpośrednio prezes Kaczyński, minister Tchórzewski, premier Szydło i premier Morawiecki. To oni podejmowali decyzje, które spowodowały gwałtowny wzrost cen.

Czemu energia drożeje? Opozycja ostrzegała PiS, że należy inwestować w odnawialne źródła energii oraz nowe elektrownie, oparte na nowej technologii. Tymczasem na początku swojej kadencji Kaczyński kazał wprowadzić prawo uderzające w farmy wiatrowe a potem wydawać pieniądze na bezsensowną budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce.

Reklamy

Dlatego coraz więcej prądu importujemy zza granicy. Dajemy zarabiać obcym koncernom i obcym kapitałom a Polacy nie mają pracy, nie mają zysków z produkcji energii.

Pełną polityczną odpowiedzialność za sytuację w energetyce ponosi PiS, Solidarna Polska oraz Porozumienie. Kaczyński, Gowin i Ziobro muszą odejść z polityki, zapłacić najwyższą polityczną cenę za swoje zaniedbania.

Poprzedni artykułPiS zgotował kobietom piekło. Trybunał nie był jednomyślny w sprawie aborcji
Następny artykułCzarzasty jak zwykle ostro: Morawiecki funkcjonuje bez mózgu