Stacja TVPiS od kilku dni relacjonując wydarzenia związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego atakuje opozycję. Na tzw. paskach dużo uwagi poświęca się PO oraz innym partiom przeciwnym rządowi Kaczyńskiego. I to właśnie opozycji przypisuje się złe intencje.

Po orzeczeniu Trybunału rozpoczęły się w Polsce masowe protesty przeciwników zaostrzania przepisów aborcyjnych. Setki tysięcy Polaków wyszły na ulice większości miast i miasteczek w Polsce. W wielu przypadkach atakowani byli przez policję lub bojówki nacjonalistów. Przekaz TVPiS, pełen kłamliwych oskarżeń i swojego rodzaju medialnej agresji ma prawdopodobnie na celu zneutralizować protesty lub je osłabić.

Reklamy

Przyjęta przez TVPIS narracja pomija przy tym zupełnie fakt, że na ulice nie wychodzą już tylko przeciwnicy zlikwidowania w Polsce prawa do aborcji, ale zwykli Polacy, którzy mają dość PiS. I są ich miliony.

TVPiS nie relacjonując protestów lub umniejszając ich znaczenie tylko dolewa oliwy do ognia. Ludzie nie widzą tego w telewizji, ale widzą za swoimi oknami.

Poprzedni artykułKonfederacja przeciw kolejnym podatkom. PiS chce dobić polską gospodarkę
Następny artykułPiS prowokuje posłów opozycji. W obronie Kaczyńskiego interweniowała Straż Marszałkowska