PiS nowelizuje ustawę, która nie została opublikowana

Reklamy

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy covidowej. W zamyśle PiS ma ona naprawić błąd, który dzień wcześniej popełnili posłowie, przyjmując jedną z senackich poprawek. Rozszerzyła ona krąg beneficjantów dodatków covidowych dla pracowników służby zdrowia. PiS rozważał reasumpcję głosowania. Jednak nie zgłoszono przy nim nieprawidłowości, stąd zdecydowano się na nowelizację – jeszcze nieopublikowanej – ustawy.

W nocy z wtorku na środę Sejm głosował ponad 40 poprawek zgłoszonych przez Senat do nowelizacji ustaw covidowych. Posłowie poparli – mimo zgłoszonego na komisji negatywnego stanowiska rządu – propozycję Senatu. Zgodnie z nią dodatek w wysokości 100 procent wynagrodzenia przysługiwać ma wszystkim pracownikom ochrony zdrowia zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenia koronawirusem.

W środę posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt, którego celem jest „konwalidacja błędu”, który miał miejsce podczas rozpatrywania senackich poprawek. Konwalidacją nazywamy czynność uchylającą daną czynność prawną. Projekt nowelizacji został złożony jeszcze przed podpisaniem ustawy przez Andrzeja Dudę i przed jej opublikowaniem ustawy w Dzienniku Ustaw.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułGłuchy Morawiecki i dramatyczny apel branży autokarowej: od marca nie zarabiamy.
Następny artykułCzarnek już wie, kto jest winny pandemii. To rektorzy i nauczyciele