Centrum Obsługi Administracji Rządowej ogłosiło przetarg na dostarczenie 308 samochodów. Nowe samochody mają trafić do wszystkich ministerstw, urzędów wojewódzkich oraz 35 innych państwowych instytucji. Całość zakupu ma być współfinansowana ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Europejskiej – pisze w swojej interpelacji posłanka Magdalena Łośko.

W czasie, w którym w Polsce wciąż trwa i przybiera na sile epidemia COVID-19 jest to zakup bardzo kontrowersyjny i nieakceptowalny. Pragnę zwrócić uwagę, że w szpitalach brakuje łóżek i respiratorów, w wielu z nich również środków ochrony osobistej, w aptekach brak szczepionek na grypę, a coraz więcej przedsiębiorców przez wprowadzone ograniczenia musi zamykać prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą – zwalniając jednocześnie pracowników.

Reklamy

1) W jaki sposób zakup 308 limuzyn dla administracji rządowej – będzie realizował cele i założenia Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Europejskiej?

2) Czy Pan Premier zrezygnuje z przetargu na zakup 306 limuzyn dla rządu?

3) Czy w ocenie Pana Premiera środków tych, nie należałoby przekazać na doposażenie szpitali w sprzęt ratujący życie (wiele z nich ze względu na braki sprzętowe zwraca się z dramatycznymi apelami o pomoc do organizacji pozarządowych), szczepionki na grypę i wsparcie dla upadających coraz to liczniej przedsiębiorców?

– tyle posłanka a my od siebie pytamy: panie Morawiecki, nie wstyd panu? Kraj się wali a pan bawi się w zakupy nowych samochodów? Nie ma tlenu, nie ma karetek a wy bezczelnie kupujecie sobie nowe zabawki? Naprawdę nie trzeba kupić karetek, butli, tlenu, zapewnić specjalistów zza granicy? Przecież ludzie umierają przed szpitalami a każda śmierć obciąża pana, panie Morawiecki.

źródło: Sejm

Poprzedni artykułJuż nie kupisz prezerwatywy w aptece? Na szczęście będzie można
Następny artykułTaksówka za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Morawiecki zamknął cmentarze, a sam kilka godzin wcześniej udał się na pogrzeb znajomego