Narasta napięcie przed posiedzeniem Sejmu. W PiS trwają gorączkowe narady czy nie odłożyć posiedzenia, bo Kaczyński utracił większość. Gdyby partia ta była odpowiedzialna, to sama by zaproponowała utworzenie rządu, który skoncentruje się na ratowaniu naszego kraju, ale nie, oni wolą kurczowo trzymać się stołków.

Tymczasem taki nowy rząd powinien tak naprawdę zająć się sprawą ochrony zdrowia, edukacją i uwolnieniem gospodarki od biurokratycznych obciążeń. I tyle. Nie jest potrzebne dzisiaj zajmowanie się zmywaniem naczyń, co czyni Gowin, nie ma co ruszać spraw pobocznych. Niższe podatki, uproszczenie prawa, rozsądne ograniczenia ale nie zabijanie gospodarki. Tylko tyle i aż tyle.

Reklamy

PiS jednak nie jest w stanie mentalnie tak zrobić, to rząd ludzi organicznie niezdolnych do myślenia o cały, kraju. Schizofrenia Kaczyńskiego, podział na my i oni – powoduje że jest organicznie niezdolny do innego działania niż własna polityka.

A dzisiaj już nie ma czasu na politykę. Dzisiaj to już koniec – albo uratujemy nasz kraj, albo będziemy mieli miliony bezrobotnych i dziesiątki tysięcy zgonów.

 

Poprzedni artykułKierwiński o Macierewiczu: nie wiadomo dla kogo pracuje
Następny artykułUmierajcie, seniorzy! Czy kościołów nie zamknięto by ratować ZUS?