To może być największa afera w Polsce. Według informacji ujawnionych przez Gazetę Wyborczą to Adam Hofman, kiedyś rzecznik PiS a dziś lobbysta, miał przyjechać do Monako gdzie przebywał Czarnecki i składać mu w imieniu rządzącego obozu korupcyjne propozycje. Biznesmen ma mieć nagrania tych rozmów.

Do spotkania miało dojść latem tego roku.

Reklamy

Jeśli informacje gazety są prawdziwe, mamy prawdopodobnie do czynienia z największą aferą we współczesnej Polsce. Powstaje też wiele pytań o układ biznesowy wokół Ziobry, w imieniu którego miał przyjechać Hofman.

„Wszystkich dla których brzmi to nieprawdopodobnie odsyłam do zamieszczonego w Bloombergu artykułu Wojciecha Moskwy w którym opisuje on jak po wielu miesiącach spędzonych w areszcie Przemysław Krych spotkał się z Adamem Hofmanem od którego dowiedział się z powodu jakich rozgrywek w PiS został aresztowany na wiele miesięcy i że antidotum na jego problemy będzie zjedzenie obiadu ze Zbigniewem Ziobro. Czyżby zatem przynajmniej dwukrotnie powtórzyła się sytuacja, gdzie Adam Hofman jest łącznikiem pomiędzy ministrem sprawiedliwości a jego ofiarami?” – skomentował sprawę na gorąco Jacek Dubois.

„W związku z rozpowszechnianiem przez GW oraz redaktora Czuchnowskiego nieprawdziwych, godzących w moje dobre imię informacji zleciłem już podjęcie zdecydowanych kroków prawnych w tej sprawie.

Wobec tego, co opublikowała Gazeta Wyborcza stanowczo oświadczam, że nie powoływałem się wobec kogokolwiek na znajomości czy kontakty w administracji rządowej, a w szczególności nie przedstawiałem się, jako jej „wysłannik”.
Nigdy nie formułowałem względem tego (i jakiegokolwiek innego) biznesmena żadnej oferty, która miałaby wymiar korupcyjny, choćby w najszerszym rozumieniu pojęcia „korupcji”.
Od kilku lat nie jestem już politykiem a prowadzę działalność biznesową, w której zawsze kieruję się zasadami odpowiedzialności biznesowej i rzetelnego oraz starannego działania.
W tym stanie rzeczy będę bezkompromisowo walczyć o moje dobre imię.”  – napisał z kolei Adam Hofman na Facebooku.

źródło: Gazeta Wyborcza

 

Poprzedni artykułCo opisał Giertych? Porażające fakty korupcji i łamania prawa przez najwyższych funkcjonariuszy państwa.
Następny artykułChwila szczerości Jakiego: pan premier oszukuje. FILM