Polski nie stać na politykę, która rozsadza od wewnątrz spójność Unii Europejskiej. 25 krajów europejskich, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu toczyły ze sobą wojny, teraz współpracują ze sobą w jednej organizacji i połączone są wspólnym rynkiem i wartościami – to wielka wartość i nie można jej niszczyć, trzeba o nią dbać. PiS wybrał drogę Wielkiej Brytanii, co dla nas może skończyć się katastrofą gospodarczą i polityczną – powiedział Adam Jarubas w wywiadzie dla Onetu.

Rząd i prezydent Duda za naszego jedynego sojusznika uznał przegranego Donalda Trumpa, a nie Stany Zjednoczone. Nowo wybrany prezydent za absolutny priorytet uznał, w swoim pierwszym wystąpieniu, gdy było wiadomym, że wygrał, sprawy walki z globalnym ociepleniem. Nie da się uratować klimatu na Ziemi bez współpracy USA, Unii Europejskiej z takimi krajami jak Chiny i Indie. A to zapowiedź zupełnie innej polityki międzynarodowej USA – mówił Jarubas.

Reklamy

Zapowiedź weta w sprawie budżetu to pierwszy bardzo poważny krok do dyskusji o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Sprzyjający PiS tygodnik “Do Rzeczy” już tę dyskusję zapowiedział. W Wielkiej Brytanii zaczynało się niewinnie – u nas niewinnie już nie jest – ostrzega Adam Jarubas.

źródło Onet.pl

 

Poprzedni artykułAle jazgot! Wycie pisowskiej tłuszczy po przemówieniu marszałka Grodzkiego
Następny artykułStrajk Kobiet w wielu miastach Polski. Zablokowane centrum Warszawy, relacja na żywo