Mądre słowa Adama Jarubasa. Polityk przypomniał o wojnie, która niszczyła Europę

Polski nie stać na politykę, która rozsadza od wewnątrz spójność Unii Europejskiej. 25 krajów europejskich, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu toczyły ze sobą wojny, teraz współpracują ze sobą w jednej organizacji i połączone są wspólnym rynkiem i wartościami – to wielka wartość i nie można jej niszczyć, trzeba o nią dbać. PiS wybrał drogę Wielkiej Brytanii, co dla nas może skończyć się katastrofą gospodarczą i polityczną – powiedział Adam Jarubas w wywiadzie dla Onetu.

Rząd i prezydent Duda za naszego jedynego sojusznika uznał przegranego Donalda Trumpa, a nie Stany Zjednoczone. Nowo wybrany prezydent za absolutny priorytet uznał, w swoim pierwszym wystąpieniu, gdy było wiadomym, że wygrał, sprawy walki z globalnym ociepleniem. Nie da się uratować klimatu na Ziemi bez współpracy USA, Unii Europejskiej z takimi krajami jak Chiny i Indie. A to zapowiedź zupełnie innej polityki międzynarodowej USA – mówił Jarubas.

Reklamy

Zapowiedź weta w sprawie budżetu to pierwszy bardzo poważny krok do dyskusji o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Sprzyjający PiS tygodnik „Do Rzeczy” już tę dyskusję zapowiedział. W Wielkiej Brytanii zaczynało się niewinnie – u nas niewinnie już nie jest – ostrzega Adam Jarubas.

źródło Onet.pl