Czarnek WON! 9 grudnia ogólnopolski strajk uczniów i studentów.

Przemysław Czarnek nie nadaje się na ministra edukacji. Dlatego na 9 grudnia uczniowie i studenci zapowiadają ogólnopolski strajk.

“W najbliższy wtorek miną 2 tygodnie od złożenia przez nas petycji z prawie 90 tysiącami podpisów w KPRM. Postulat był jasny: dymisja Przemysława Czarnka.
Pan Premier niestety nie odpowiedział. Musimy zatem działać dalej. A nasz cel wciąż się nie zmienia. DYMISJA PRZEMYSŁAWA CZARNKA.
Zatem do rzeczy…. Od następnego poniedziałku (07.12) rozpoczynamy Ogólnopolski Strajk Edukacyjny.
Kto może wziąć w nim udział? KAŻDY.
Jak można wziąć w nim udział? Od poniedziałku do piątku (7-11 grudnia) studenci i uczniowie mogą się włączać w szereg akcji, które proponujemy. Za to w środę – STRAJK GENERALNY. W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych. Mamy nadzieję na włączenie się również wykładowców, nauczycieli oraz pracowników oświaty, którzy tego dnia zrezygnują z wykonywania swojej pracy.
Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier.
Żeby się to udało konieczna jest SOLIDARNOŚĆ I WSPÓŁPRACA nas wszystkich, na każdym szczeblu edukacji. Nie możemy dłużej pozostawać obojętni. TO JEST TEN CZAS, ABY DZIAŁAĆ.
TERAZ ALBO NIGDY!” – piszą organizatorzy.
https://www.facebook.com/events/1017834868691871/