Jak się zarabia w państwie PiS.

“Mamy wciąż utajnioną analizę CBA o początkach słynnej agencji R4S byłego rzecznika PiS Adama Hofmana. Pokazuje, że potęgę zbudowała m.in. na zleceniach od spółek skarbu państwa, do których wchodzili jego znajomi. Operacja Biura doprowadziła do dymisji ministra skarbu Dawida Jackiewicza” – napisał Jacek Harłukowicz w dzisiejszej “Gazecie Wyborczej”.

Reklamy

„Z uzyskanych (…) informacji wynika, że dla prowadzonej przez Adama Hofmana działalności biznesowej kluczowa była wieloletnia znajomość łącząca go z Dawidem Jackiewiczem” – cytuje raport CBA “Wyborcza.

Operacja “Argon” CBA rozpoczęła się 20 kwietnia 2016 r.

„Podstawą wszczęcia przedmiotowej formy pracy operacyjnej była uzyskana (…) informacja świadcząca o możliwości istnienia przestępczego procederu polegającego na powoływaniu się przez byłego posła Adama Hofmana na wpływy w instytucjach państwowych, m.in. Ministerstwie Skarbu Państwa, i podejmowaniu się w zamian za korzyści majątkowe pośrednictwa w uzyskiwaniu intratnych zleceń od spółek Skarbu Państwa oraz zatrudniania w nich na wysokopłatnych stanowiskach (…)” – napisano w raporcie z operacji CBA.

W jej toku ustalono, że spółka R4S, której współwłaścicielem jest Adam Hofman tylko do sierpnia 2016 r. zarobiła na kontraktach ze spółkami skarbu państwa 1,2 mln zł.

Były rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził, że raport dowodzi ich niewinności, ponieważ nie towarzyszyły mu żadne kroki prawne ze strony CBA.

Dodał też, że jego firma właśnie z powodu kontrowersji zrezygnowała ze współpracy ze spółkami skarbu państwa.

Były minister skarbu w rządzie Beaty Szydło Dawid Jackiewicz, także zaprzeczył w rozmowie z “Wyborczą”, jakoby współpraca z firmą Adama Hofmana nawiązana przez spółki skarbu państwa, wynikała z ich osobistych relacji.

źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPoseł PiS surowo o ministrze zdrowia: Zna się jedynie na pieniądzach!
Następny artykułAleż tam się żrą! Jarosław Gowin swoich koalicyjnych kolegów z SP publicznie nazywa „dyletantami”!