Krzysztof Gawkowski o partii Kaczyńskiego: “rządy PiS to creme de la creme najgorszej polityki, jaka w Polsce się zdarzyła”

“Kaczyński nie rozumie tego, że sąd powinien być niezawisły”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Krzysztof Gawkowski wypowiedział się na temat wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla “Rzeczpospolitej”. – Prezes jak zwykle buduje napięcie i emocje, ale stawia nierozsądne i niemądre tezy. Jak czytałem wywiad, to odniosłem wrażenie, że mamy tam cechę, której nie dostrzegaliśmy. To narcyz. To po prostu człowiek, który oderwał się od rzeczywistości. Nie czuje polskiej polityki i społeczeństwa. To nie jest wywiad męża stanu, to wywiad małego, sfrustrowanego człowieka – mówił.

– Sądami steruje sumienie sędziów. Jarosław Kaczyński nie rozumie tego, że sąd powinien być niezawisły, że żaden polityk nie powinien wpływać na wyroki. Kaczyński wraz z Przyłębską zrobili z Trybunału Konstytucyjnego polskie Bollywood, tak okropne, tak sterowane polityczne i tak lansujące pseudoprezes TK, że powinniśmy spojrzeć do gazet, które pokazują, jak bardzo para Przyłębskich jest nastawiona na robienie dobrze PiS-owi – powiedział polityk Lewicy.

– Władza bardzo spaja, a władza bezwzględna, która daje frukty ze spółek Skarbu Państwa, jest najważniejszym elementem, który utożsamia tę władzę z tym, co jest ważne. Oni stali się elitą państwa. Kaczyński, Ziobro i Gowin są na siebie skazani i nic tego nie zmieni – mówił Gawkowski.

– Pokazują to negocjacje unijne. Ziobro szalał, miał być delfinem, zachowywał się jak rekin, a okazał się śledziem. Jarosław Kaczyński bezwzględnie rządzi. Zapowiedział trzy lata bez wyborów, czyli trzy lata czerpania ze spółek. To jest prawdziwy obraz rządów PiS, creme de la creme najgorszej polityki, jaka od 30 lat w Polsce się zdarzyła – dodał.

Źródło: onet.pl