Tak się bawił minister Szumowski za pieniądze Polaków

Reklamy

W 2018 roku ówczesny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, ustanowił Dorotę Hryniewiecką-Firlej, doradcą ds. przyszłości opieki medycznej przy MZ. Hryniwiecka-Firlej jest prezes Pfizer Polska – polskiego oddziału jednego z producentów szczepionki na Covid-19.

„Minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował ogólnopolską debatę na temat przyszłości ochrony zdrowia i potencjalnych kierunkach zmian. W Radzie Programowej znaleźli się m.in. ekonomiści, pracownicy ochrony zdrowia, pacjenci, przedsiębiorcy i byli ministrowie zdrowia. Do grona ekspertów, jako jedyna przedstawicielka branży farmaceutycznej, na zaproszenie Ministra Zdrowia, dołączyła Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes Pfizer Polska Sp. z o. o., wiceprezydent Pracodawcy RP, prezes Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA” – czytamy na stronie pfizer.com.pl.

Obecnie firma Pfizer bardzo mocno kojarzy się ze szczepionkami na Covid-19. To właśnie szczepionki tego producenta jako pierwsze zostały uznane przez niektórych ekstertów za na tyle bezpieczne, że można je dopuścić do użycia.

Wiele osób, również z grona ekspertów, krytykuje jednak firmę, za zbyt szybkie ogłoszenie sukcesu. Niektórzy zwracają uwagę, że nie mieli oni możliwości badania ew. powikłań poszczepiennych w dłuższym okresie.

Źródło: nczas.com

Poprzedni artykułCiąg dalszy afery podkarpackiej. Nowe zarzuty dla byłego posła oraz wicekomendanta głównego policji
Następny artykułCzas na sądy: rozporządzenie Morawieckiego w sprawie zakazu świętowania sylwestra niezgodne z prawem. Premier zostanie skazany?