Część mediów głównego nurtu bierze z ochotą udział w propagowaniu kłamliwego stanowiska władzy na temat lockdownu. Jest to działanie wydawców i dziennikarz, skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, legitymizuje bowiem bezprawie, które próbuje narzucić Kaczyński z Morawieckim.

Przykładem takich działań jest bezrefleksyjne tworzenie wiadomości o wizytach policji w otwieranych restauracjach i pubach. Oto dziennikarze RMF FM cytują w jednej z takich wiadomości rzecznika mundurowych, który opowiada banialuki o zakazie działalności lokali gastronomicznych. Tyle, że jest to kłamstwo i nie można go powtarzać.

Reklamy

W Polsce prawo skonstruowany jest w taki sposób, że najważniejszym aktem prawnym jest konstytucja, potem ustawy. Rozporządzenia premiera mają wartość najmniejszą i jeśli są niezgodne z ustawami oraz konstytucją, to są po prostu nielegalne. Można długo dyskutować o wykazywaniu tej nielegalności, ale zrobił to doskonale WSA w Opolu i tam znajduje się odpowiednie uzasadnienie.

Dziennikarze i wydawcy pozwalając na bezrefleksyjne wpuszczanie do opinii publicznej kłamstw władzy, sami ją autoryzują i stają się jej tubą. Należy powiedzieć zdecydowane stop takim praktykom. Nie wolno brać udziału w wojnie władzy ze społeczeństwem. Jeśli rzecznik policji opowiada wierutne bzdury i kłamstwa, minimum profesjonalizmu to skomentowanie jego słów.

Szczególnie w tak niebezpiecznym obszarze dla społeczeństwa jak jego wolność. Tak panie i panowie dziennikarze, bierzecie udział w zabieraniu nam wolności. Nie tylko nam, sobie samym również. I czas to zrozumieć!

Przestańcie legitymizować władzę – zacznijcie myśleć krytycznie. Amerykańska demokracja odrzuciła w końcu Trumpa, jako szkodnika, zło które wyrządził przeraziło Amerykanów. Kaczyński wyrządza Polsce zło od kilku lat. Warto wyciągnąć z amerykańskich doświadczeń odpowiednie wnioski i zacząć stosować krytyczne podejście do władzy od razu.

Bo skończycie nie tylko na moralnym dnie – ludzie wam nie darują tej medialnej kolaboracji.

To także Wy, dziennikarze i wydawcy, jesteście odpowiedzialni za to jak wyglądał lockdown w Polsce. To Wy pozwalacie, żeby was okłamywano. To Wy nie zadajecie niewygodnych pytań, to Wy nie pytacie o rzeczy najważniejsze, pozwalając, żeby Wami manipulowano. I to Wy wreszcie możecie to zmienić.

 

Poprzedni artykułSeanse nienawiści w kościele w wykonaniu Kaczyńskiego. Czemu to służy?
Następny artykułAndrzej Duda: 6 lat rządów, afera za aferą i ani jednego procesu!