Wpadka Morawieckiego zakończy się więzieniem? Rząd straszy zbuntowanych przedsiębiorców, ale akcja odbierania im pieniędzy jest nielegalna!

Rząd straszy przedsiębiorców i twierdzi, że jeśli ci otworzą swoje firmy, to nie otrzymają pomocy z tarczy finansowej. Jednak Morawiecki nie wziął chyba pod uwagę, że stosowanie takich kryteriów jest nielegalne i grozi mu za to kolejny wyrok.

Jeśli rząd zdecyduje się odebrać pomoc finansową w ramach tarczy dla przedsiębiorców firmom, które nie zamierzają respektować nielegalnego rozporządzenia, to premier i ministrowie, którzy będą brali w tym udział, mają w perspektywie po kilka lat w więzieniu. Wszystko z powodu art. 231 Kodeksu Karnego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rząd i PFR mogą działać wyłącznie w ramach prawa. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Odbieranie pieniędzy firmom, które korzystają ze swoich praw, działając na podstawie ustawy i konstytucji, jest takim przekroczeniem.

źródło: Twitter