„Tarcza” dla ojca Rydzyka. Państwo przekazuje setki tysięcy złotych na biznesowe przedsięwzięcia wpływowego zakonnika

Jak się okazuje, przepisy kolejnych rządowych tarcz, mających w teorii wspierać polskich przedsiębiorców, w praktyce wykorzystywane są także, by wspierać rozliczne biznesy ojca Tadeusza Rydzyka.

Jak pokazał portal Wirtualne Media, tylko w 2020 r. nadawca Telewizji Trwam, Fundacja Lux Veritatis łącznie otrzymały 903,2 tys. złotych w ramach pomocy uchwalonej w związku z wiosennym lockdownem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pieniądze te przekazano firmom, które z powodu pandemii obniżyły swoim pracownikom wynagrodzenie o 20 proc. W takim wypadku Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych dotował połowę wypłacanych pensji, tak by osiągnęły poziom średniego wynagrodzenia.

Dodatkowo ojciec Rydzyk może liczyć na przychody pochodzące z 1 proc. podatku, przekazywanego przy rozliczeniach PIT-u. Fundacja Nasza Przyszłość otrzymała w ten sposób w ubiegłym roku 4,9 mln złotych. W 2019 r. było to 4,5 miliona a w 2018 – 4,3 mln złotych.

– Ponad 900 tys. zł trafiło do imperium o.T. Rydzyka w ramach wsparcia antykryzysowego. To odpowiedź Ministerstwa Rozwoju na interwencję senatorską – ujawnił te szokujące dane senator Krzysztof Brejza.