Partia KORWiN: w pełni popieramy protest „Media bez wyboru”

Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja sprzeciwia się planowanemu wprowadzeniu przez rząd podatkowi od reklam oraz w pełni popiera protest „Media bez wyboru”” – czytamy na profilu partii Wolność (KORWiN).

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dziś rano Polacy obudzili się w innej rzeczywistości. W telewizji nie działa nic poza TVP, w Internecie nie działa większość portali informacyjnych. Trwa akcja #MediaBezWyboru.

Na stronie partii Wolność (KORWiN) pojawił się obszerny wpis dot. protestu mediów. Wolnościowa prawica informuje, że w pełni popiera akcję.

„Pogłębiający się fiskalizm rządu Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny uderza w polskich obywateli. Wprowadzenie podatku od reklam pod pretekstem walki z COVID-19 jest tylko i wyłącznie sposobem na obciążenie portfeli Polaków. Partia KORWiN od dawna alarmuje, że lista nowych podatków cały czas się powiększa i trzeba dołożyć wszelkich starań, by nie tylko zatrzymać, ale i zredukować nadmierną ilość danin i opłat na rzecz aparatu państwa” – czytamy.

„Naszym zdaniem tego typu podatek to forma cenzury, która uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polską kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Jest także zagrożeniem dla wolności słowa i pluralizmu politycznego. Wprowadzenie tego podatku oznacza także osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści” – czytamy dalej.

„Bez względu na poglądy eksponowane w niektórych mediach, Partia KORWiN zawsze stanowczo opowiada się po stronie wolności słowa i broni prawa do pełnej swobody wypowiedzi w przestrzeni publicznej” – dodano na końcu.

Źródło: nczas.com