Gowin przyznaje: rząd nie ma żadnej dalekosiężnej strategii

Jarosław Gowin. Fot. Internet
Jarosław Gowin. Fot. Internet

Podczas czwartkowego wideospotkania z przedstawicielami branży hotelarskiej wicepremier Gowin przyznał mimochodem, że rząd całkowicie pozbawiony jest planu działania w czasie epidemii. Reaguje chaotycznie, podejmując decyzje z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem.

Hotelarze pytali Gowina, jakie są plany rządu dotyczące tego sektora gospodarki, ale nie doczekali się odpowiedzi. Obecnie hotele mogą być otwarte w surowym reżimie sanitarnym do końca lutego. Co będzie dalej – nie wiadomo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gowin zasugerował jedynie, by przedsiębiorcy „cierpliwie zaczekali na oficjalną konferencję rządu, która się odbyć w połowie przyszłego tygodnia”.

Wicepremier miał także się przyznać, że rząd wszelkie działania planuje z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Tymczasem sprawa jest poważna, bo wg informacji „Dziennika Gazety Prawnej” już wkrótce zapadną decyzje o dalszych obostrzeniach w gospodarce.