ALARM DLA OPOZYCJI! PiS przejmuje Sąd Najwyższy

Jarosław Kaczyński chce mieć całkowitą kontrolę nad Sądem Najwyższym. Była polityk, postawiona na jego czele, to za mało. Teraz trzeba jeszcze przejąć trzy niezależne izby, który pozostały w sądzie. PiS uchwalił w tym celu krótką, ale bardzo niebezpieczną ustawę – alarmuje Oko.press.

Afera z Danielem Obajtkiem przykryła temat Sądu Najwyższego, a niezasłużenie. Przejęcie przez PiS władzy w tym sądzie oznacza koniec niezależnych wyroków i koniec niepodległości wymiaru sprawiedliwości. Każdy wyrok sądu niższej instancji Kaczyński będzie mógł obalić na polityczne polecenie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Próba przejęcia Sądu Najwyższego to alarm dla opozycji. Nie wolno pozwolić Kaczyńskiemu na takie ruchy. W przypadku TK skończyło się zniszczeniem tej instytucji, jest fasadowa. Takiego Sądu Najwyższego nie chcemy i nie możemy mieć.

źródło: Oko.press