Szkodliwe rządy.

“Nie jesteś nasz, to nie masz żadnych praw – tak można opisać myślenie w obozie Zjednoczonej Prawicy” – znany menadżer Jarosław Myjak, zwięźle pokazał zasady (lub raczej brak zasad) obecnego rządu PiS.

Reklamy

“Władza Zjednoczonej Prawicy nie umawiała się ze społeczeństwem na dzielenie kraju. Nie było mowy o tym, że polska „nowa normalność” ma polegać na segregacji i dyskryminacji. Tymczasem PiS dość wyraźnie pokazuje swój stosunek do tych, którym ufać nie chce. Piętnuje „przeciwników programu partii i rządu”, „wrogów prostego człowieka”, „zdrajców mówiących po niemiecku” itd. Dokonuje podziału społeczeństwa i jego instytucji. Odnotowuje się tych „gorszego sortu” i tych zaufanych, co prowadzi do segregacji” – napisał Myjak.

(…) Nie jestem odosobniony w takim postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. Bogusław Chrabota w artykule „Zaufanie, czyli gra o tron” celnie zauważa, że „władzy zależy na zaufaniu, ale wyłącznie własnego wyborcy. Reszta obywateli, (…) narodu, to po prostu głosujący przeciw PiS wrogowie, którym nie należy się wiele więcej niż pogarda”. (…).

źródło: rp.pl

Poprzedni artykułZakaz rozwodów trafi do Sejmu jeszcze w tym roku? Billboardy już są na ulicach
Następny artykułJatka w koalicji. Kaczyński postawił Ziobrze ultimatum?