Jak wszystko w Polsce rządzonej przez PiS, także i statystyki dotyczące bezrobocia wyglądają nieźle. W lutym Polska była krajem o najniższej stopie bezrobocia w całej UE. Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc.

– To dobre wiadomości. Wczoraj Eurostat podał dane, według których Polska w lutym br. była krajem o najniższej stopie bezrobocia w Unii Europejskiej, na poziomie 3,1 proc. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu – mówi wiceminister Iwona Michałek.

Rzeczywistość jednak sporo odbiega od urzędowej propagandy. Okazuje się bowiem, że bezrobocie wśród ludzi młodych należy w naszym kraju do jednego z najwyższych w Europie.

Reklamy

Jak informuje portal Business Insider Polska, to stopa bezrobocia młodych urosła w naszym kraju w ciągu roku z 9,6 proc. do aż 14,8 proc.!

– To trzeci najszybszy przyrost w Unii. Gorzej pod tym względem wygląda tylko Hiszpania i Estonia – wyliczał ekonomista Rafał Hirsch.

Poprzedni artykułNajnowszy sondaż. PiS spada, opozycja rośnie!  
Następny artykułPiS szuka pieniędzy gdzie się da. Nawet u Alibaby