W teorii Polska ma najniższe bezrobocie w UE. Ale w praktyce…

Jak wszystko w Polsce rządzonej przez PiS, także i statystyki dotyczące bezrobocia wyglądają nieźle. W lutym Polska była krajem o najniższej stopie bezrobocia w całej UE. Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu br. 6,4 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc.

– To dobre wiadomości. Wczoraj Eurostat podał dane, według których Polska w lutym br. była krajem o najniższej stopie bezrobocia w Unii Europejskiej, na poziomie 3,1 proc. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu – mówi wiceminister Iwona Michałek.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rzeczywistość jednak sporo odbiega od urzędowej propagandy. Okazuje się bowiem, że bezrobocie wśród ludzi młodych należy w naszym kraju do jednego z najwyższych w Europie.

Jak informuje portal Business Insider Polska, to stopa bezrobocia młodych urosła w naszym kraju w ciągu roku z 9,6 proc. do aż 14,8 proc.!

– To trzeci najszybszy przyrost w Unii. Gorzej pod tym względem wygląda tylko Hiszpania i Estonia – wyliczał ekonomista Rafał Hirsch.