Kuriozalna opinia Jacka Sasina. Uważa że sąd nie pozwala… rozporządzać Orlenowi swoją własnością

Jacek Sasin. Fot. YT
Jacek Sasin. Fot. YT

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKIK w sprawie koncentracji – przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press.

Od dawna podnoszono uzasadnione obawy, że przejęcie firmy przez państwowy koncern, może w istocie być pierwszym krokiem zmierzającym do tego, by podporządkować niezależne media partii rządzącej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polska Press jest bowiem wydawcą 20 dzienników regionalnych oraz 150 tygodników lokalnych. Koncern dysponuje także wieloma portalami informacyjnymi.

– To, co zrobił sąd w sprawie przejęcia Polska Press przez Orlen, czyli zupełnie absurdalne działanie. Tak naprawdę – odebranie właścicielowi możliwości zarządzania swoją własnością, bo Polska Press jest własnością Orlenu – skomentował działania niezawisłego sądu Jacek Sasin z PiS.