Duda przekroczył granice przyzwoitości. Pomówił Rzecznika Praw Obywatelskich o działania „antypolskie” i „antypaństwowe”

0
Andrzej Duda
Andrzej Duda
Reklamy

Wyzwiska zamiast argumentów.

Zdenerwowany pasmem gaf internetowych Andrzej Duda dał wyraz swojej złości i brutalnie zaatakował Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Reklamy

– Mam wątpliwości co do rzeczywistych kwalifikacji Adama Bodnara do tego, aby kiedykolwiek pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich – powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że zmiana RPO w Polsce jest sprawą pilną, a Adam Bodnar wygłaszał hasła „antypolskie” i „antypaństwowe”.

Ta ociekająca nienawiścią wypowiedź była odpowiedzią na pytanie, które Dudzie zadał estoński dziennikarz.

Poprosił on o skomentowanie apelu Bodnara do instytucji Unii Europejskiej o działania w obronie wolności w Polsce, że jeżeli „nie będzie działać bardziej zdecydowanie to Polska będzie schodziła ze ścieżki demokracji”.

– Jeżeli dzisiaj Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany dwie kadencję temu przez parlament RP wygłasza wobec wspólnoty międzynarodowej opinie na temat swojego kraju niepoparte żadnymi obiektywnymi faktami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a stanowią jakieś element walki politycznej, (…) to muszę powiedzieć, że mam wątpliwości co do jego rzeczywistych kwalifikacji do tego, aby kiedykolwiek tą funkcję mógł pełnić – pieklił się Duda.

No cóż, już dawno zauważono, że ludzie obrażają się tylko za prawdę.

źródła: Tokfm.pl

Jan Piński - komentarze