PiS popiera Łukaszenkę? Najważniejsi politycy tej partii zgodnie krytykują Swiatłanę Cichanouską

Tego nie można się było spodziewać! PiS w istocie wspiera reżim Łukaszenki na Białorusi!

W mediach pojawiła się informacja, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska pojawi się na zorganizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości. Całkowicie nieoczekiwanie spadła wtedy na nią fala krytyki ze strony… PiS.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

–  Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników – napisał na Twitterze szef klubu PiS, Ryszard Terlecki.

– Marszałek Ryszard Terlecki miał rację twierdząc, że przekroczono linią włączania się w polski spory polityczne. Zwrócenie uwagi było słuszne. Wykorzystywanie Swiatłany Cichanouskiej do partyjnych konwentykli jest nie do zaakceptowania – powiedział z kolei Witold Waszczykowski na antenie Polskiego Radia 24.

– Swiatłana Cichanousa została wykorzystana przez Rafała Trzaskowskiego, wplątana w krajowe rozgrywki – uznała z kolei senator Maria Koc.