Janusz Lewandowski, niegdyś minister a dziś europoseł Platformy Obywatelskiej nie ma złudzeń. Jego zdaniem, gdyby dziś nasz kraj starałby się o członkostwo w UE…, to zostałby odrzucony. Wszystko przez zmiany, jakie od 6 lat wprowadza PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim.

– Polska została przyjęta do Unii Europejskiej w roku 2004 jako kraj demokratyczny i praworządny. Spełniła tzw. kryteria kopenhaskie, które wyraźnie definiowały zasady i wartości, będące przepustką do wspólnoty europejskiej – pisze Lewandowski.

– Europa ma pełną wiedzę o niszczeniu rządów prawa i fasadowej demokracji w Polsce. Widzi też nietolerancję wobec mniejszości, przejawy faszyzacji życia, kłamliwą propagandę państwową, upartyjnienie kultury oraz próbę indoktrynowania szkolnictwa przez ministra Czarnka – dodaje.

Reklamy

– Faktycznie, „dobra zmiana” głęboko odmieniła Polskę – kraj, który w roku 2004 spełnił warunki członkostwa i nieźle „rozepchnął” się w Unii Europejskiej. Takiej Polski już nie ma. Jest Polska Kaczyńskiego – przekonuje Lewandowski.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułPiotr Patkowski dba o siebie. Właśnie dostał fuchę w Europejskim Banku Inwestycyjnym
Następny artykułInflacja szaleje, a PiS brnie dalej. Dr Malinowski: Rządowe drukarki pracują bez wytchnienia