Pamiętacie państwo Piotra Patkowskiego? To ciągle młodziutki (bo przed 30.) wiceminister finansów. Patkowski medialną sławę zdobył po tym, kiedy zalecał przedsiębiorcom dotkniętym katastrofalną polityką gospodarczą rządu Morawieckiego… przebranżowić się.

Wcześniej jeszcze Patkowski błysnął stwierdzeniem, że Polacy, którzy zaliczają się do klasy średniej, marzą o pensji w wysokości 4000 zł brutto.

Reklamy

Teraz Patkowski trafi do Rady Dyrektorów Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

– Nie, absolutnie nie odchodzę z Ministerstwa Finansów, chciałbym to zdementować – mówi Patkowski. – Zadaniem członka Rady Dyrektorów jest pilnowanie interesów kraju, który deleguje do rady, a także udział w podejmowaniu decyzji. Jako członek kierownictwa Ministerstwa Finansów mam wiedzę i ogląd, jakie decyzje w obszarze finansów powinny być podejmowane w interesie Polski – dodaje.

Mamy tylko nadzieję, że na dwóch posadach Patkowski zrealizuje zapewne i swoje marzenie o 4000 zł brutto miesięcznego wynagrodzenia.

Poprzedni artykułKtoś to musiał powiedzieć? Szef MSZ Izraela zarzucił Morawieckiemu antysemityzm
Następny artykułLewandowski stawia sprawę jasno: Polska Kaczyńskiego nie miałaby szans na przyjęcie do Unii Europejskiej