Fortuna Moskala. Prezes Kaczyński hojnie wynagradza swojego asystenta

Michał Moskal to wschodząca gwiazda PiS. Postać może mało znana, ale mogąca dużo. Jest bowiem asystentem samego Jarosława Kaczyńskiego.

– To z mojej perspektywy przede wszystkim zaszczyt, ale i zobowiązanie. Pan prezes jest człowiekiem bardzo otwartym i sympatycznym, ze świetnym poczuciem humoru – mówił Michał Moskal niedługo po tym, jak w maju 2020 r. został nowym dyrektorem biura Jarosława Kaczyńskiego.

Reklamy

Dostęp do Kaczyńskiego pozwala młodemu człowiekowi całkiem przyzwoicie zarabiać. W ubiegłym roku otrzymywał ponad 10 tys. złotych miesięcznie. Z oświadczenia majątkowego za 2020 r. wynika, że tylko w Kancelarii Premiera od października do grudnia zarobił 10 942 złote. Z kolei 56 625,63 zł (4718,80 miesięcznie) przyniosła mu funkcja szefa młodzieżówki PiS. Dodatkowo jako radny otrzymywał miesięcznie dietę w wysokości 1876,20 zł.

Ale to nie jest koniec. Spore pieniądze przyniosło Moskalowi także zatrudnienie w MON, Agencji Mienia Wojskowego i wreszcie praca w komitecie wyborczym Andrzeja Dudy. Z tych źródeł w minionym roku Moskal zarobił – bagatela! – 112 638,64 zł.

Źródło: Super Express