28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieUjawniamy! Emeryci również dużo stracą na tak zwanym Polskim Ładzie!

Ujawniamy! Emeryci również dużo stracą na tak zwanym Polskim Ładzie!

Żadna grupa społeczna nie zyska na Nowym Wale PiS. Tak zwany Polski Ład jest w rzeczywistości operacją podwyższenia podatków oraz cen. W jaki sposób stracą na tym emeryci?

Firmy zostaną zmuszone przez PiS do płacenia wyższych podatków. Mowa o wszystkich firmach, a więc także przedsiębiorstwach zajmujących się m.in. usługami komunalnymi, produkcją prądu czy ciepła a nawet wywozem śmieci. Z tego powodu będą musiały wzrosnąć ceny usług dla ludności. Wzrosną też ceny transportu a więc na końcu wzrosną też ceny żywności, leków czy opieki zdrowotnej. Pomysł PiS to bowiem także uderzenie w lekarzy, którzy będą musieli podnieść ceny aby zrekompensować sobie wzrost podatków.

Reklamy

O ile wzrosną ceny? Można szacować, że wszystko wzrośnie około 10%. To efekt skumulowania niekorzystnych zmian w prawie, spadku wartości pieniędzy oraz wprowadzenia nowych podatków.

Emeryci więc znacząco stracą: będą płacili wyższe czynsze, będą więcej wydawali na leki, będą mieli drogą żywność i utrudniony dostęp do opieki lekarskiej.

Gospodarka, o czym PiS nie chce mówić emerytom, to system naczyń połączonych. Podniesienie cen w jednym miejscu, spowoduje podwyżkę cen w innym. Zdrożeje nawet fryzjer! Już dzisiaj ceny zwykłego strzyżenia sięgają kilkudziesięciu złotych. Niedługo wyjście do fryzjera będzie luksusem dla większości społeczeństwa a emerytów nie będzie na to stać w ogóle!

Podwyżki cen uderzą najbardziej w najbiedniejszych emerytów, otrzymujących najniższe świadczenia. Także dlatego, że ich pieniądze stracą na wartości!

 

Musisz o tym wiedzieć!