23 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieLeszek Balcerowicz twardo: Głosujących za „lex TVN” trzeba wpisać na listę wiecznej...

Leszek Balcerowicz twardo: Głosujących za „lex TVN” trzeba wpisać na listę wiecznej hańby

Wczorajsze głosowanie nad fatalną ustawą „lex TVN” nie przeszło, wbrew nadziejom Prawa i Sprawiedliwości, bez echa. Próba przejęcia przez PiS kontroli nad niezależną telewizją, wzburzyła opinię publiczną.

Skandal dokonujący się nad Wisłą pod przykrywą nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji został także dostrzeżony za granicą. Głos w tej sprawie zabrali nawet Amerykanie. Nie jest wykluczone, że jedną z konsekwencji zamachy PiS na wolne media, będzie wycofanie się części wojsk amerykańskich z Polski.

Reklamy

Awantura wokół „lex TVN” spowodowała, że Polska stała się całkowicie osamotniona, zarówno w Unii Europejskiej jak i w relacjach z Ameryką. To pokazuje katastrofę, jaką przyniosła nam władza Jarosława Kaczyńskiego. Jednak nie tylko on jest za to odpowiedzialny.

– Głosowanie w sprawie LEX TVN,,należy traktować jako ostateczny test dla posłów PiS i przyległości. Głosujących za tą putinowską ustawą trzeba wpisać na listę wiecznej hańby – Internet zapamięta!- i wyciągnąć wszelkie możliwe wnioski: prawne, zawodowe, środowiskowe itp. – pisze trafnie Leszek Balcerowicz.

Musisz o tym wiedzieć!