Sienkiewicz mocno działaniach władz wobec imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. „To jest kryzys bezwładzy, właściwie bezrządu”

Były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej jednoznacznie ocenił działania polskich władz wobec imigrantów. Uchodźcy z Iraku i Afganistanu pojawili się na granicy polsko-białoruskiej.

– Nikt nie ma prawa przekraczać nielegalnie granicy polskiej. To jest prawo każdego kraju, żeby wykonywać w tej sprawie swoje obowiązki. To jest także granica zewnętrzna Schengen i my nie możemy tolerować nielegalnego przekraczania granicy – to chcę powiedzieć z całą stanowczością – stwierdził poseł PO w programie „Fakty po Faktach”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przypomniał jednak, że polski rząd ma zobowiązania wynikające z prawa międzynarodowego.

– Są wyznaczone punkty, w których ci ludzie mogą zostać przyjęci, rozpatrzeni indywidualnie, nikt ich tam do tej pory nie skierował. To jest kryzys bezwładzy, właściwie bezrządu. (…) Natomiast rząd jest jak zwykle doskonały w szczuciu na innych ludzi – uznał Sienkiewicz.