28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSienkiewicz mocno działaniach władz wobec imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. „To jest kryzys...

Sienkiewicz mocno działaniach władz wobec imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. „To jest kryzys bezwładzy, właściwie bezrządu”

Były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej jednoznacznie ocenił działania polskich władz wobec imigrantów. Uchodźcy z Iraku i Afganistanu pojawili się na granicy polsko-białoruskiej.

– Nikt nie ma prawa przekraczać nielegalnie granicy polskiej. To jest prawo każdego kraju, żeby wykonywać w tej sprawie swoje obowiązki. To jest także granica zewnętrzna Schengen i my nie możemy tolerować nielegalnego przekraczania granicy – to chcę powiedzieć z całą stanowczością – stwierdził poseł PO w programie „Fakty po Faktach”.

Reklamy

Przypomniał jednak, że polski rząd ma zobowiązania wynikające z prawa międzynarodowego.

– Są wyznaczone punkty, w których ci ludzie mogą zostać przyjęci, rozpatrzeni indywidualnie, nikt ich tam do tej pory nie skierował. To jest kryzys bezwładzy, właściwie bezrządu. (…) Natomiast rząd jest jak zwykle doskonały w szczuciu na innych ludzi – uznał Sienkiewicz.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!