Przeanalizowaliśmy setki wpisów w sieci. Trolle PiS dwoją się i troją, by zafałszować obraz z granicy kraju.

Źli uchodźcy, zła opozycja. To główny przekaz, który rozpowszechniają w internecie trollowi konta, działające na zlecenie PiS. Polskiemu społeczeństwu próbuje się też narzucić narrację, że pomoc grupce uchodźców na granicy jest sprzeczna z polskimi interesami. W ten sposób PiS stara się zasłonić fakt, że przez granicę przeciekały tysiące uchodźców i nikt tego nie kontrolował. Winę za ten stan rzeczy próbuje się przekierować na działaczy organizacji humanitarnych. Są to wzorce żywcem przeniesione z Rosji.

Reklamy

Wszystkie działania komunikacyjne władzy są nastawione na aktywizację elektoratu wokół sprawy uchodźców. Wyborcy PiS nie usłyszą jednak, że Morawiecki i Kaczyński wpuścili miliony ludzi do kraju i pozwoli im pracować. Uwaga mediów nurzających się w tym politycznym bagnie skoncentrowana jest na grupce uchodźców, przetrzymywanych przez WOT i nacjonalistów na granicy.

Z tej sprawy robi się największe medialne widowisko, kłamiąc przy tym na temat intencji opozycji, która apeluje o pomoc humanitarną i uczciwe rozpatrzenie wniosków imigracyjnych.

Wojnę informacyjną PiS na szczęście przegrywa, ale nadal kąsa. Trzeba bardzo intensywnie prostować kłamstwa i demaskować przekazy dnia, które są kłamliwe do obrzydzenia.

 

Poprzedni artykułPiS manipuluje w sprawie sytuacji na granicy i nie chce przedstawić informacji opozycji
Następny artykułKosiniak-Kamusz na Campus Polska: Nie zgadzam się politykę w kościele