Kampania hejtu na uchodźców rozpętana w internecie. Trolle PiS dwoją się i troją

Przeanalizowaliśmy setki wpisów w sieci. Trolle PiS dwoją się i troją, by zafałszować obraz z granicy kraju.

Źli uchodźcy, zła opozycja. To główny przekaz, który rozpowszechniają w internecie trollowi konta, działające na zlecenie PiS. Polskiemu społeczeństwu próbuje się też narzucić narrację, że pomoc grupce uchodźców na granicy jest sprzeczna z polskimi interesami. W ten sposób PiS stara się zasłonić fakt, że przez granicę przeciekały tysiące uchodźców i nikt tego nie kontrolował. Winę za ten stan rzeczy próbuje się przekierować na działaczy organizacji humanitarnych. Są to wzorce żywcem przeniesione z Rosji.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Wszystkie działania komunikacyjne władzy są nastawione na aktywizację elektoratu wokół sprawy uchodźców. Wyborcy PiS nie usłyszą jednak, że Morawiecki i Kaczyński wpuścili miliony ludzi do kraju i pozwoli im pracować. Uwaga mediów nurzających się w tym politycznym bagnie skoncentrowana jest na grupce uchodźców, przetrzymywanych przez WOT i nacjonalistów na granicy.

Z tej sprawy robi się największe medialne widowisko, kłamiąc przy tym na temat intencji opozycji, która apeluje o pomoc humanitarną i uczciwe rozpatrzenie wniosków imigracyjnych.

Wojnę informacyjną PiS na szczęście przegrywa, ale nadal kąsa. Trzeba bardzo intensywnie prostować kłamstwa i demaskować przekazy dnia, które są kłamliwe do obrzydzenia.