[Counter-Box id="1"]

Niedawno pisaliśmy, że kwestia cen prądu może być używana przez układ władzy jako pretekst do wyjścia z Unii Europejskiej. Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie.

Sławomir Jastrzębowski, były naczelny Super Expressu, później pracujący w Polskim Radiu a obecnie w Salon24.pl, opublikował tekst w którym pisze “Prąd w Polsce będzie drożał. Czy będziemy musieli wybierać: albo Unia albo tani prąd?”. Stawianie tego typu tez i pytań świadczy albo o głębokiej nieznajomości tematu albo o uczestniczeniu w kampanii wspierającej wyjście z Unii Europejskiej.

Reklamy

Jastrzębowski był do niedawna partnerem agencji R4S, oskarżanej dzisiaj o to, że brała pieniądze za dostęp do polityków PiS. Niektórzy spekulują, że mógł to być to wygodny pas transmisyjny pieniędzy, nie wiadomo bowiem czy środki nie trafiały później właśnie do polityków z obozu władzy.

Warto też sobie powiedzieć, że jedynym powodem wysokich cen prądu w Polsce jest głupota i brak wiedzy polityków u władzy. Właściwe pytanie, które powinien postawić Jastrzębowski, brzmi więc zupełnie inaczej: “Dlaczego PiS robi tak dużo, by prąd w Polsce drożał?”.

 

Poprzedni artykułSpleśniałe kanapki w PKP Intercity! Skandal w pociągu
Następny artykułUjawniamy “przekaz dnia” PiS w sprawie protestu medyków.