Morawiecki udaje naiwnego. „Komisja Europejska błędnie zrozumiała naszą odpowiedź”

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Mateusz Morawiecki tłumaczył, czy spór z Komisją Europejską może kosztować Polskę miliardy euro. Wstrzymane mogą być bowiem pieniądze z KPO oraz nałożona znaczące kary za zlekceważenie postanowień w sprawie Izby Dyscyplinarnej.

– KE powinna zajrzeć do własnego regulaminu dotyczącego KPO. Tam są ściśle określone terminy, w których Polska powinna otrzymać odpowiedź. My dopełniliśmy obowiązków, odpowiedzieliśmy na wszystkie zadane pytania – przekonywał Morawiecki.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Uzgodnienia zostały spuentowane konsensusem, negocjacje się zakończyły. Dlatego liczę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni nasz KPO zostanie zatwierdzony – mówił szef rządu.

Po czym premier zaczął po prostu zaprzeczać rzeczywistości. Na pytanie o to, dlaczego doszło do sytuacji w której Komisja Europejska wnioskuje do TSUE o kary finansowe dla Polski za ciągle działającą Izbę Dyscyplinarną, premier odparł:

– Mam wrażenie, że KE błędnie zrozumiała naszą odpowiedź. Zawarliśmy w niej dwa obszary zmian w ramach systemu dyscyplinarnego dla sędziów.

Prawda, jakie to proste?