A to dobre! Tyle propagandy, a Polacy nie chcę Polskiego Ładu!

Na zlecenie „Dziennik Gazeta Prawna” i RMF FM pracownia United Surveys przeprowadziła badania, mające ujawnić stosunek Polaków do Polskiego Ładu. Ankietowanym zadano pytanie o to, czy są przekonani, że rozwiązania podatkowe zawarte w tym sztandarowym programie PiS są dla nich korzystne.

Wynik powinien przerazić wszystkich odpowiedzialnych za propagandę PiS. Aż 51,1 proc. badanych stwierdziło, że po wejściu w życie Polskiego Ładu pogorszy się stan ich prywatnych finansów. Przeciwnego zdanie jest zaledwie 30,2 proc. Polaków. Z czego 21 proc. uważa że ich sytuacja raczej ulegnie poprawie, a 9,2 proc. jest tego pewnych.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Podobne badanie przeprowadzono w lipcu. Wtedy 7,5 proc. badanych nie wiedziało, jak wpłynie na ich pieniądze Polski Ład. Dziś jest to 18,8 proc.

Badanie zostało przeprowadzone 10 września metodą CATI na grupie 1000 osób.