“Fachowiec” Glapiński i jego brak wiarygodności.

Miesiąc temu, gdy mówiono o konieczności podniesienia stóp procentowych, prezes NBP mówił tak: “Na negatywne szoki podażowe bank centralny nie powinien reagować podniesieniem stóp procentowych. To byłby szkolny błąd prowadzący tylko do obniżenia tempa wzrostu gospodarczego albo wprost do stłumienia wzrostu gospodarczego.”

Reklamy

Dzisiaj okazuje, że PiS popełnia szkolny błąd prowadzący tylko do obniżenia tempa wzrostu gospodarczego. To są słowa Glapińskiego. Sam o tym mówił. Dlaczego więc władza chce zniszczyć polski rozwój do końca?

Oczywiście słowa Glapińskiego sprzed miesiąca to bzdura. Podniesienie stóp procentowych ma zupełnie inne efekty. Ale to pokazuje jak nieprofesjonalny człowiek zarządza polskimi pieniędzmi. Jak nieodpowiedzialna jest władza, propagując jakąś chorą wizję kraju, daleką od prawdy i daleką od jakiejkolwiek refleksji na temat tego, co dobre dla Polaków.

Glapiński to partyjny aparatczyk, którego obecność w NBP do niczego dobrego nie doprowadzi. Rekordowa inflacja to powód to wielkich zmartwień i ucieczki od złotówki.

 

Poprzedni artykułDziennikarze dociskają kłamców u władzy. I wychodzi im to coraz lepiej
Następny artykułCzechy obniżą ceny prądu. Likwidacja podatku VAT od energii