Nieruchomości i konta za granicą, warte dziesiątki a może setki milionów złotych? Nie jest to wykluczone. Polacy nadal nie wiedzą ile naprawdę pieniędzy i jaki majątek posiada Mateusz Morawiecki. Premier ukrywa to przed opinią publiczną, przepisał bowiem swoją własność na żonę. Dzięki temu nie musi ujawniać prawdy w swoich oświadczeniach majątkowych.

PiS najpierw zapowiedział, że napisze ustawę, która ujawni majątki rodzin polityków. Potem okazało się, że ustawę co prawda uchwalono ale zablokował ją pod wpływem Morawieckiego Kaczyński, który kazał Andrzejowi Dudzie zawetować dokument i skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Tam leży ni nie doczeka się rozpoznania, bo sprawa jest dla PiS bardzo niewygodna.

Reklamy

Niewygodna jest przede wszystkim dla samego Mateusza Morawieckiego, który ukrywa majątek przed Polakami. A jest podejrzewany o wyprowadzenie wielkich sum z Polski m.in. do Szwajcarii i zakup luksusowych nieruchomości w Hiszpanii. Oczywiście mogą to być tylko plotki, bo nikt premierowi nic na razie nie udowodnił. Jest jednak faktem, że to właśnie on bardzo mocno naciskał, aby ustawa o jawności majątku żon polityków nie weszła w życie.

Co ma na sumieniu?

 

 

Poprzedni artykuł666 to znak PiS. Antychryst Kaczyński pokazuje swoje obrzydliwe oblicze
Następny artykułRosnące ceny paliw to wina Kaczyńskiego, bo jest tchórzem i nieodpowiedzialnym człowiekiem?