Miliony dla swoich na państwowych posadach. 

84 osoby związane z obozem rządzącym we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem państwa, zarobiło za „dobrej zmiany” łącznie 162,4 mln zł. Przyjaciel rodziny Ziobrów i kolega Morawieckiego – po 10,7 mln, druh Kaczyńskiego – ponad 5,4 mln, żona doradcy Dudy – prawie 5 mln zł, dwoje znajomych Szydłów – po 427 tys. zł – informuje portal Oko.press.

Reklamy

Dziennikarze przeanalizowali kogo zatrudniało na najważniejszych stanowiskach i jakie wynagrodzenia wypłaciło członkom swoich władz 12 notowanych na giełdzie firm, których akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Informacje te – z uwagi na to, że spółki są notowane na giełdzie są jawne.

  • 2 osoby, którym spółki wypłaciły więcej niż 10 mln zł wynagrodzenia,
  • 6 osób z wynagrodzeniem od 5 do 10 mln zł,
  • 23 z zarobkami od 2 do 5 mln zł,
  • 12 osób, którym wypłacono od 1 do 2 mln zł
  • i 41, które otrzymały mniej niż 1 mln zł. Część z nich ma duże szanse dołączyć do grona milionerów, bo ich niewielkie (jak na to zestawienie) zarobki wynikają z tego, że dopiero niedawno objęli funkcje

Od początku rządów PiS tym 84 osobom spółki giełdowe wypłaciły w sumie 162 mln 439 tys zł. A są im jeszcze winne dziesiątki milionów złotych premii za poprzednie lata (niektóre obawiając się negatywnych reakcji mediów, odsuwają ich wypłatę na kolejne lata).

źródło: Oko.press

Poprzedni artykuł“Losowania” sędziów wprowadzone przez Ziobrę są ustawione? Brejza: niech wyjaśni jak “3x pod rząd wylosowałem w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku tego samego neosędziego”
Następny artykuł„Nie powinno się obniżać dochodów państwa!”. Czyli jak Kaczyński kpi z Polaków