PiS włączył tryb stalinowski. Trwa wymazywanie “niesłusznych” okładek “Gazety Polskiej”

Pisanie historii do tyłu. 

“Gazeta Polska Codziennie” (GPC), dziennik, w którym największe udziały ma spółka “Srebrna” kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego, zaczął redagować swoje okładki… wstecz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


3 lipca 2019 r. na okładce GPC ogłoszono, że wybór na szefa Komisji Europejskiej (odpowiednik europejskiego rządu) niemieckiej polityk Ursuli von der Leyen “to sukces Polski.”

Dziś gdy szefowa KE krytykuje władzę PiS za łamanie praworządności okazało się, że okładka – zupełnie jak w czasach stalinowskich – zmieniła wygląd wstecz.

Czy doczekamy się również korygowania zdjęć z Jarosławem Kaczyńskim, tak jak za czasów Józefa Stalina wymazywano z nich tych, którzy popadli w niełaskę Wodza?

Redaktorem naczelnym GPC, który uprawia “redagowanie wstecz” jest Tomasz Sakiewicz, czołowy propagandzista obecnej władzy, którego media otrzymają milionowe wsparcie od spółek skarbu państwa.

 

źródło: Twitter