Polska jest dziś krajem o niskim udziale inwestycji w PKB. Pewnych trudności z rosnącą inflacją nie da się bez nich pokonać. Premier obiecywał, że udział inwestycji w PKB będzie wynosił 25%. Ile jest po 6 latach rządów PiS? 16,6% – mówił dzisiaj w Sejmie profesor Jan Czekaj, wybitny ekonomista, na konferencji zorganizowanej przez ludowców.

nflacja bazowa, która napędza wzrost cen jest coraz wyższa. Zabrakło reakcji NBP na taką sytuację. To był błąd – dodał Czekaj. Polska pod względem inwestycji jest dziś tuż przed Grecją – RPP i NBP nie zareagowały skutecznie w porę na zaistniałą sytuację.

Reklamy

Ludowcy ostrzegają, że brak pieniędzy z Unii Europejskiej, których wypłatę zablokował Morawiecki, oraz dalsze nieudolne działania PiS, doprowadzą do wielkiego kryzysu. Pieniądze tracą na wartości a wszędzie jest coraz drożej – uważają.

Jak bardzo podrożały ceny nawozów, mówił w Sejmie rolnik, Bogusław Jankowski. Ceny nawozów są dziś horrendalnie wysokie. Rok temu za 2 tony kukurydzy mogliśmy kupić 1 tonę saletry, dziś 1 tona saletry możemy kupić za 6 ton kukurydzy. Efektem drogich nawozów i wzrastających kosztów produkcji będzie droższa żywność – opowiadał.

Ludowcy wzywają rząd m.in. do obniżenia podatku VAT oraz rozpoczęcia dialogu z Unią Europejską. “Ludziom musi żyć się lepiej. Dzisiaj, za rządów PiS, jest coraz gorzej” – podsumował konferencję Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL.

Poprzedni artykułUjawniamy: szokujące zachowania premiera. Zajmuje się wyłącznie promocją swojej osoby i pozytywnym wizerunkiem
Następny artykułAfera Dworczyka: PiS chwali się, że ma propagandę lepszą od Putina!