Kolejny idiotyczny plan Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki nie sprawdził się i sprowadził na PiS potężne kłopoty. Porażka tak zwanego Polskiego Ładu oraz pogarszająca się sytuacja w kraju powodują, że PiS szuka wyjścia z matni i upatruje ją w zmianie premiera.

Morawiecki ma być wyrzucony na boczny tor, poprzez zaoferowanie mu jakiegoś mało znaczącego stanowiska. To spełnienie marzeń wrogów nieudolnego premiera w PiS. Na premiera szykowany jest m.in. Daniel Obajtek, który miałby ogłosić rzekomo nowy polski ład pod nową nazwą z bardziej ukrytymi podatkami i większą, bardziej rozbudowaną częścią socjalna. To tylko jeden ze scenariuszy, który rozpatrywany jest obecnie przez Kaczyńskiego.

Reklamy

Morawiecki musi odejść, bo z jego twarzą wiążą się same porażki. Kaczyński dostrzegł też w końcu jak wiele ludzi pracuje na Morawieckiego a nie na PiS. I chce jednym ruchem wyrzucić ich z kręgów władzy. Za Morawieckim poleci Dworczyk, Semeniuk oraz całe zaplecze, z szefostwem PFR włącznie. Powodem mają nie być jednak poważne nieprawidłowości, ale brak lojalności.

Plan zmiany premiera ma jednak wiele niewiadomych i zagrożeń. Swoje ambicje w tym zakresie zgłosił m.in. Błaszczak, który chce się odegrać na Morawieckim i Dworczyku za kompromitacje w obronności. Duże aspiracje miałby też Jacek Sasin, czyszczący obecnie Morawieckiego i jego ekipę.

Jedno jest pewne: Morawiecki musi odejść i zostać maksymalnie upokorzony. Decyzje zapadły.

Poprzedni artykułOpinia: Trzecią kadencję Kaczyński musi spędzić w więzieniu. Z Morawieckim i Dudą
Następny artykułUjawniamy: szokujące zachowania premiera. Zajmuje się wyłącznie promocją swojej osoby i pozytywnym wizerunkiem