Senator Stanisław Gawłowski skierował do ministra Ziobro pytania o ściganie osób winnych gigantycznych strat powstałych w wyniku porażki PiS dotyczącego budowy elektrowni w Ostrołęce. Przypomnijmy, że chodzi o ogromną kwotę 2 miliardów złotych. Jaworzno to 6-7 miliardów a kara za Turów to już blisko 100 milionów.

“W ostatnich latach mamy do czynienia z szeregiem decyzji, które prowadzą do gigantycznych rozmiarów strat w energetyce. Blok energetyczny elektrowni w Ostrołęce — kilka miliardów złotych strat. Niedziałający blok energetyczny w Jaworznie — 6 czy 7 miliardów strat. Sytuacja jest dramatyczna. Jest zaniechanie i są błędy urzędnicze, które zostały popełnione w przypadku Turowa.

Reklamy

Już dzisiaj wiemy, że kara dobowa to 0,5 miliona euro. Nie wiemy, jak długo będzie trwał ten proces. Chcę zapytać Pana Ministra Sprawiedliwości, prokuratora generalnego, czy prokuratura rozpoczęła już działania związane z przestępstwami urzędniczymi popełnionymi przez urzędników wysokiego szczebla. Na jakim etapie są w tej chwili te postępowania?”- pyta senator Gawłowski.

To bardzo trudna sprawa dla PiS bo wina jest oczywista: decyzje Jarosława Kaczyńskiego oraz nieudolność Morawieckiego doprowadziły do zapaści w tym obszarze i klęski tych projektów.

Tych spraw nie uda się władzy zamieść pod dywan. Winni będą siedzieć – uważa PO.

Poprzedni artykułPiS wprowadza zniżki na paliwo dla swoich. Członkowie “Solidarności” dostają zniżki na stacjach PKN Orlen
Następny artykułW PiS jak w SS. Dworczyk: rekomendacje dla ludzi zgodnie z mottem waffen SS “moim honorem jest wierność”