Jarosław Kaczyński jest za stary do polityki. Takie wrażenie można przynajmniej odnieść po tym co powiedział w swoim oświadczeniu . Zapowiedziane na godzinę 14:30, spóźnione, źle przygotowane, chaotyczne, bez jasnego przekazu – raczej rozbawiło scenę polityczną. Rząd sobie kompletnie nie radzi z sytuacją w kraju, granica jest dziurawa jak sito a podwyżki cen energii, benzyny i gazu oraz podwyżki cen w sklepach rujnują nasze kieszenie.

Kaczyński jest takim nieudacznikiem, że nawet nie potrafi zacząć konferencji o zaplanowanej godzinie. Oświadczenie, które miało zostać wyemitowane o godzinie 14:30, nie pojawiło się aż do 15:00. Co było powodem opóźnienia? Prawdopodobnie starość – prezes PiS jest najwyraźniej niezdolny nawet do takiego wysiłku.

Reklamy

Złośliwi komentowali, że Kaczyński przed rozpoczęciem oświadczenia zasnął. Tymczasem ta marna próba narzucenia dyskusji na weekend znowu się nie powiodła, bo Polaków zaprzątają zupełnie inne sprawy: drożyzna, inflacja i obawy o pracę. PiS nie ma dzisiaj żadnego programu dla Polaków poza Drożyzna+.

Kaczyński zapowiedział współpracę z Bielanem. Marszcząc brwi, wyraźnie zmęczony, bez energii. Najwyraźniej jest chory.

Oświadczenie Kaczyńskiego i Bielana, dotyczące współpracy to ani żaden przełom w polityce, ani nic ważnego. Kilka osób dorwało się do żłoba a pustosłowie Bielana najlepiej pokazuje, że nie ma on nic do powiedzenia. Chodzi o tylko i wyłącznie o kasę.

Jedno jest pewne. Jarosław Kaczyński nie nadaje się już do polityki. Jego polityczne gierki są puste, nie niosą za sobą żadnej wartości dla Polski. Jego decyzje zrujnowały polską gospodarkę. Jego pomysły są złe a efekty działań tragiczne. Ten człowiek szkodzi Polsce i powinien odejść i ponieść odpowiednią karę.

Kaczyński miał dzisiaj maskę nasuniętą aż na oczy. Jednak nie udało mu się ukryć ani starości, ani braku energii ani zmęczenia. Nie udało mu się też ukryć nienawiści.

 

Poprzedni artykułGiertych mocno o okradaniu Polaków przy pomocy inflacji. “Za rządy PiS zapłacą najbiedniejsi”
Następny artykułTusk kontra Kaczyński: prezes PiS przegrywa na każdym polu